Aktualności
KOSTKA 2023
Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8d - Weronika Ziomek została laureatką tegorocznego Bydgoskiego Projektu Miejskiego "Szkoła Otwarta i Tolerancyjna KOSTKA" w kategorii OTWARTOŚĆ.
GRATULUJEMY!
Konkurs plastyczny "Najświętsze Serce Pana Jezusa"
Uczniowie klas 0-3 brali udział w szkolnym konkursie plastycznym, pt. Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zadaniem młodych artystów było pokolorowanie postaci Pana Jezusa oraz wypełnienie przestrzeni wokół Niego kwiatową łąką. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej Mszy Św. z okazji zakończenia roku szkolnego. Wszystkie prace wraz z informacją o nagrodzonych i wyróżnionych dostępne są tutaj: konkurs plastyczny_23.06.2023.mp4
Super Juniory 2023
22 czerwca odbyła się w naszej szkole impreza „Super Juniory 2023”, podczas której rozdano nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce lub zachowaniu. Impreza jak co roku organizowana jest przez Samorząd Uczniowski, którym opiekują się panie: Dorota Jasieniecka, Katarzyna Ryzop, Anna Januszewska i Joanna Woźnicka. W pierwszej części rozdano nagrody za „Rowerowy Maj”, a w kolejnej medale Super Juniora dla uczniów szkoły podstawowej 4-8. Podczas uroczystości wystąpiły kandydatki do samorządu szkolnego, by się przedstawić a następnie uczniowie w tajnym głosowaniu wybierali swoich reprezentantów do SU w kolejnym roku szkolnym.
Nagrody Super Juniorów otrzymali w kategorii:
Humanista - Maja Lubowicz
Matematyk - Franciszek Rączka
Językowiec - Blanka Sołowiej
Przyrodnik - Tomasz Rogowski
Sportowiec - Marcel Kawałkowski
Artysta - Marta Skolmowska
Pomocna dłoń - Martyna Gąsiorowska
Kultura osobista - Bartosz Lewandowski
Kreatywny działacz - Paulina Muszyńska
Dusza towarzystwa - Adam Polak
„Super Klasą 2023” w SP została klasa 4B, drugie miejsce zajęła klasa 8C zaś trzecie klasa 5A.
Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY!
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Nasze pierwszaki również brały udział w tym projekcie. W czasie całego roku szkolnego realizowaliśmy zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w różnych sferach życia. Na zakończenie wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Większość uczniów odpowiedziała poprawnie na wszystkie pytania. Jesteśmy z Was dumni.
Wycieczka do Wrocławia klasy 8a
12-14 czerwca 2023 r. klasa 8a wraz z wychowawczynią, panią Joanną Kamińską oraz panią wicedyrektor Lidią Hubar i panią Katarzyną Krajewską zwiedzała Wrocław. Uczniowie dzięki opowieściom sympatycznego pana przewodnika poznali najciekawsze obiekty i zabytki oraz historię tego pięknego miasta. Ponadto uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Pana Tadeusza, spacerowali po ukwieconym Ogrodzie Japońskim oraz zwiedzali zoo i Afrykarium. Na koniec mieli okazję aktywnie zwiedzać Hydropolis, czyli Interaktywne Muzeum Wody, gdzie we szli do wnętrza batyskafu, odszukali na ogromnej mapie świata Titanica i zapoznali się z problemem oczyszczania wody.
Wycieczka do Trójmiasta klasy 7a
Dnia 14 czerwca klasa 7a wraz z wychowawczynią, panią Anną Sodel i panią Violettą Kuśmider wybrała się na wycieczkę do Trójmiasta. Podróżowaliśmy pociągiem do Gdyni. Na początku przespacerowaliśmy się skwerem Kościuszki i udaliśmy się na Molo Południowe, gdzie podziwialiśmy piękne statki m.in. statek muzeum „Dar Pomorza” czy okręt muzeum ORP „Błyskawica”. Towarzyszyła nam Pani przewodnik Anna Singh. Na szczęście nie zawiodła nas pogoda i mogliśmy trochę pospacerować po najstarszej części Gdyni, poznaliśmy wiele ciekawych miejsc i zakątków historycznych. Zwiedziliśmy Muzeum Emigracji, znajdujący się na terenach dawnego dworca Morskiego. Poznaliśmy historię polskich emigrantów. Kolejnym punktem wycieczki była podróż do Gdańska. Tam udaliśmy się do Muzeum II Wojny Światowej – pani Ania ( przewodnik) bardzo ciekawie opowiadała o naszej wojennej historii. Była zachwycona tak dużą wiedzą naszych chłopców, którzy potrafili odpowiedzieć na wiele zadanych pytań.
Oczywiście w Gdańsku, zobaczyliśmy słynny Żuraw, przeszliśmy się ulicą Długi Targ, aby zrobić zdjęcie przed wizytówką Gdańska – Fontanną Neptuna oraz najważniejsza część „posiłek”. Czas bardzo szybko mijał, więc po spacerze po Starym Mieście trzeba była wracać na dworzec PKP. Z powrotem również wracaliśmy pociągiem do Bydgoszczy…
Podsumowanie akcji ekologicznych
Nasza szkoła, jak co roku, uczestniczyła w wielu akcjach ekologicznych. Uczniowie między innymi uczestniczyli w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. W zbiórce udało się zebrać 753 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, co pozwoliło na uzyskanie bonu w wysokości 113 zł na materiały papiernicze.
Ponadto uczniowie zebrali także dużą ilość nakrętek i baterii. W tym roku szkolnym dochód ze sprzedaży nakrętek wsparł rehabilitację Huberta Drapińskiego, który jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (https://www.czystabydgoszcz.pl/akcje-ekologiczne/zbiorka-nakretek/?fbclid=IwAR2ENzI7QIzJU9gO6Kc_GH1ouGjBdRf6vtNzh6SWzD72fV8plgolNkidcf4). Dodatkowo we współpracy z Remondis zbieraliśmy także zużyte baterie.
Uczniowie wszystkich klas rokrocznie z dużym zaangażowaniem podejmują się wszystkich akcji ekologicznych, które kształtują każdego dnia postawy ekologiczne młodego pokolenia.
Dziękujemy!
Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych
Wycieczka do Berlina i Poznania
W dniach 5–7 czerwca klasy 8c i 8d wraz z wychowawczyniami: panią Katarzyną Ryzop i panią Dorotą Jasieniecką oraz z panią Katarzyną Krajewską wyjechały na wycieczkę do Berlina i Poznania.
Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od całodniowego pobytu w Tropical Island pod Berlinem, gdzie świetnie się bawili na, jak to nazwali, wyczerpującej wielopoziomowej atrakcji wodnej. Szaleństwa nie było końca w licznych basenach, zjeżdżalniach, w Amazonii, pod palmami, na plaży i w jacuzzi. To był niezapomniany dzień, w którym każdy znalazł dla siebie coś atrakcyjnego.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy stolicę Niemiec–Berlin. Zobaczyliśmy Bramę Brandenburską, przewędrowaliśmy przez centrum Berlina i zwiedziliśmy m.in. Muzeum Pergamonu, w którym zrekonstruowano Wielki Ołtarz Zeusa. Muzeum jest słynne także ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby. Ostatniego dnia uczniowie zwiedzali Poznań. Odwiedziliśmy Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, spacerowaliśmy po Starym Rynku, by o godzinie 12:00 zobaczyć trykające się poznańskie koziołki, wzięliśmy udział w grze terenowej w Palmiarni, a na zakończenie wycieczki odwiedzić drugi co do wielkości ogród zoologiczny w Polsce.