Wycieczka do Berlina i Poznania

Berlin PoznanW dniach 5–7 czerwca klasy 8c i 8d wraz z wychowawczyniami: panią Katarzyną Ryzop i panią Dorotą Jasieniecką oraz z panią Katarzyną Krajewską wyjechały na wycieczkę do Berlina i Poznania.
Uczniowie rozpoczęli wycieczkę od całodniowego pobytu w Tropical Island pod Berlinem, gdzie świetnie się bawili na, jak to nazwali, wyczerpującej wielopoziomowej atrakcji wodnej. Szaleństwa nie było końca w licznych basenach, zjeżdżalniach, w Amazonii, pod palmami, na plaży i w jacuzzi. To był niezapomniany dzień, w którym każdy znalazł dla siebie coś atrakcyjnego.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy stolicę Niemiec–Berlin. Zobaczyliśmy Bramę Brandenburską, przewędrowaliśmy przez centrum Berlina i zwiedziliśmy m.in. Muzeum Pergamonu, w którym zrekonstruowano Wielki Ołtarz Zeusa. Muzeum jest słynne także ze zbiorów starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby. Ostatniego dnia uczniowie zwiedzali Poznań. Odwiedziliśmy Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, spacerowaliśmy po Starym Rynku, by o godzinie 12:00 zobaczyć trykające się poznańskie koziołki, wzięliśmy udział w grze terenowej w Palmiarni, a na zakończenie wycieczki odwiedzić drugi co do wielkości ogród zoologiczny w Polsce.