Wycieczka do Wrocławia klasy 6a

Wroclaw 6a29–31 maja 2023 r. klasa 6a wraz z wychowawczynią, panią Małgorzatą oraz panią Elżbietą Dymską i panią Katarzyną Krajewską zwiedzała Wrocław. Uczniowie najpierw dokładnie poznali historię i zabytki tego miasta dzięki opowieściom pana przewodnika. Spacerowaliśmy nie tylko po Starym Mieście, ale także po pięknym Ostrowie Tumskim. Uczniowie mogli zobaczyć Panoramę Racławicką i zwiedzić Muzeum Pata Tadeusza, gdzie odbyły się dla nich również warsztaty dotyczące fake newsów.
Ponadto klasę 6a urzekło piękno Ogrodu Japońskiego, po którym długo spacerowali, by potem przejść w okolicy Hali Stulecia i zatrzymać się przy fontannie. Kolejnym etapem było zwiedzanie Afrykarium i ZOO, po którym to uczniowie prowadzili swoje opiekunki. Znaleźli również skrót, aby przejść do Hydropolis – Interaktywnego Muzeum Wody, gdzie poznali najważniejszą substancję na Ziemi z różnej perspektywy i mogli aktywnie bawić się przy najróżniejszych stanowiskach.