Podsumowanie akcji ekologicznych

akcje ekologiczneNasza szkoła, jak co roku, uczestniczyła w wielu akcjach ekologicznych. Uczniowie między innymi uczestniczyli w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. W zbiórce udało się zebrać 753 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, co pozwoliło na uzyskanie bonu w wysokości 113 zł na materiały papiernicze.

Ponadto uczniowie zebrali także dużą ilość nakrętek i baterii. W tym roku szkolnym dochód ze sprzedaży nakrętek wsparł rehabilitację Huberta Drapińskiego, który jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (https://www.czystabydgoszcz.pl/akcje-ekologiczne/zbiorka-nakretek/?fbclid=IwAR2ENzI7QIzJU9gO6Kc_GH1ouGjBdRf6vtNzh6SWzD72fV8plgolNkidcf4). Dodatkowo we współpracy z Remondis zbieraliśmy także zużyte baterie.

Uczniowie wszystkich klas rokrocznie z dużym zaangażowaniem podejmują się wszystkich akcji ekologicznych, które kształtują każdego dnia postawy ekologiczne młodego pokolenia.

Plakat - Hubert Drapiński

Dziękujemy!